Polomer: Vypnuté
Polomer:
km Set radius for geolocation
Hľadať

Jedzme zdravo – 5 pozitívnych vplyvov biopotravín na zdravie nášho organizmu

Jedzme zdravo – 5 pozitívnych vplyvov biopotravín na zdravie nášho organizmu

Ak stále pochybujete o tom, prečo by ste mali vašu stravu upraviť a dopriať svojmu organizmu kvalitnejšie potraviny, objektívne sa pozrite na niekoľko faktov.

  1. Viac výživy

Biopotraviny a bioprodukty, ktoré sú certifikované, alebo majú overený zdroj pôvodu, poskytujú vyššiu výživovú hodnotu nášmu organizmu než výrobky konkurencie. Bio transparentne komunikuje proces pestovania či výroby, ktorý je šetrný nielen k nášmu organizmu, ale aj životnému prostrediu, v ktorom bol vytvorený. Biopotraviny sú napríklad aj potraviny od miestnych farmárov. Sú čerstvé, čo znamená, že dozreli vo svojom prirodzenom prostredí a konzumentom tak poskytujú plnú dávku vitamínov a chutí.

  1. Žiadne pesticídy

Základným pravidlom bio označenia je biologický pôvod daného produktu. Biologický a teda nechemický. Eliminovaním pesticídov alebo chemických urýchľovačov rastu dostávajú bioprodukty vyšší priestor na prirodzený rast a zhromažďovanie potrebných vitamínov pre náš organizmus.

  1. Vyššia kvalita

Najmä domáci výrobcovia, pestovatelia či farmári sa o svoje produkty poctivo starajú. Dbajú o to, aby každá z rastlín rástla. Doprajú im nielen dostatok slnka, vody a potrebných živín, venujú im aj kus svojho srdca a radosti. Aj preto majú miestne potraviny nevyčísliteľnú hodnotu.

  1. Nižšia pravdepodobnosť chorôb

Jedným z najrozšírenejších problémov súčasnosti sú alergie. V čoraz častejšej miere práve alergie na potraviny. Mnohokrát však nejde o alergiu na konkrétnu potravinu. Ak organizmus niektoré z potravín nechce prijať, môže to byť spôsobené chemickou úpravou produktov. Dávajme si preto pozor, čo konzumujeme.

  1. Lepší pocit

Zdravý životný štýl nie je len o pohybe a dostatočnej miere oddychu, ale aj o správnej a vyváženej strave. „Sme tým, čo jeme.“ Preto počúvajme svoje telo a doprajme mu to najlepšie.

Máte otázku?