Polomer: Vypnuté
Polomer:
km Set radius for geolocation
Hľadať

Prečo práve bio?

Prečo práve bio?

Svoj čas a energiu by sme nemali vkladať jednostranne len do každodenných povinností. Mnohokrát pri starostlivosti o plnenie povinností zabúdame na svoje vlastné telo a jeho zdravie. Ako ho však ubrániť od negatívnych vplyvov vonkajšieho prostredia? Je výber stravy dôležitý? Viac sa dočítate v našom blogu.

Ekologické poľnohospodárstvo pomáha chrániť prírodu, dobré životné podmienky zvierat a zdravie ľudí. Zdravie je komodita, do ktorej je potrebné investovať a jeden z nástrojov, ktorý na to môžeme použiť, je práve jedlo. Vedieť správne nakúpiť a vybrať si kvalitné potraviny je dnes stále viac vážené aj u širokej verejnosti. Ak sa však chceme naozaj cítiť dobre vo svojom tele, mali by sme sa sledovať, venovať sebe dostatok času, eliminovať stres a postupne tiež venovať viac času výberu potravín, ktoré konzumujeme.

Čo je však zdravá výživa?

Nemusia to byť práve potraviny, označené značkou „bio“, môžu to byť produkty z vašej záhrady či záhrady miestneho farmára, ktorý potraviny chemicky nepostrekuje, stará sa o ne kvalitným prístupom aj prímesami. Biopotraviny sú pre naše telo lepšie a ľahšie stráviteľné, sú organickejšieho pôvodu a sú najmä chutné.

Prečo teda bio?

  • Biopotraviny nie sú znečistené jedovatými chemikáliami.
  • Biopotraviny obsahujú viac minerálov a vitamínov, sú chuťovo pestrejšie ako bežné potraviny neznámeho pôvodu.
  • Biopotraviny nie sú geneticky upravené.
  • Pri výrobe biopotravín sa zvieratám nepodávajú antibiotiká ani rastové hormóny.
  • Chuť biopotravín je pestrejšia.
  • Produkciou biopotravín napomáhame k lepšiemu životnému prostrediu.
  • Pracovníci vo výrobe biopotravín nie sú ohrozovaní žiadnymi chemikáliami.
  • Biopotraviny „žijú“, a tým napomáhajú nášmu tráveniu.

Svojpomocné pestovanie alebo podpora miestnych malých a stredne veľkých farmárov podporí nielen domáci rozvoj a rast ekonomiky, podnieti aj vaše vedomosti z oblasti dopytu a dostupnosti potravín vo vašom okolí či rozvoja farebnosti vášho jedálnička. Podporíte svoj metabolizmus, mikroflóru a energiu.

Rada na záver: Pri kúpe biopotravín si vždy overte pôvod výroby alebo dovozu potraviny a označenia bioprodukt.

Máte otázku?