Polomer: Vypnuté
Polomer:
km Set radius for geolocation
Hľadať

Už ste zahlasovali v súťaži „Slovenská biopotravina roka 2016“?

Už ste zahlasovali v súťaži „Slovenská biopotravina roka 2016“?

Potraviny a bioprodukty sa v priebehu mesiaca máj mohli prihlásiť do súťaže o prestížne ocenenie Slovenská biopotravina roka. Súťaž organizuje Centrum environmentálnych aktivít Trenčín spolu s Vidieckou platformou.

Ako uvádzajú organizátori súťaže, „cieľom súťaže Slovenská biopotravina roka je podporiť rozvoj ekologickej poľnohospodárskej výroby na Slovensku a zviditeľniť najlepšie biopotraviny. Odmenou pre výrobcu je možnosť označiť ocenenú biopotravinu logom Slovenská biopotravina roka 2016.“

O víťazovi súťaže a ocenení Slovenská biopotravina roka 2016 bude rozhodovať odborná porota. Výsledky súťaže budú zverejnené na BIO jarmoku v Trenčíne v septembri 2016.

Prečo by ste mali zahlasovať i vy?

Bohužiaľ, len malá časť zo zakúpených produktov, označených značkou „bio“, v skutočnosti pochádza zo Slovenska. Čím viac bude na Slovensku ekofariem a čím pestrejšia bude ich produkcia, tým lepšie podporíme rozvoj domáceho trhu a ekonomiky. Navyše vy, samotní spotrebitelia, dostanete čerstvý kvalitný produkt priamo z domova. Odlišujme takéto potraviny. Podporme slovenských farmárov a slovenské biopotraviny.

Webová stránka bioproduct.sk nie je len „zoznamom“, ktorý zjednodušuje vyhľadanie najbližšieho bioobchodu či farmy. Je zoznamom, vďaka ktorému sa biopotraviny opäť popularizujú a dostávajú sa na mapu obchodov Slovenska, čo najbližšie k vášmu domovu. Aj prostredníctvom súťaže Slovenská biopotravina roka môžete podporiť domácich farmárov.
Svoj hlas môžete jednému z nominovaných produktov venovať prostredníctvom online hlasovania na: http://www.biopotravinaroka.sk/nominovane-biopotraviny. Ak chcete mať i naďalej prehľad na trhu slovenských biopotravín, sledujte ďalšie informácie na www.bioproduct.sk.

Máte otázku?